Rowery elektryczne na podstawie Yamaha
Sprzęt 03.06.2018 zaktualizowano 19.10.2020

Rowery elektryczne na podstawie Yamaha

Autor Klaudyna Kraśkiewicz
Czas czytania: 8 minut
Liczba wyświetleń: 15812

Yamaha wraz z marką Bosch obecnie króluje na arenie napędów do rowerów elektrycznych.

Znani producenci jednośladów stawiają na sprawdzone, niezawodne rozwiązania, stąd tak częste przywiązanie do stałego pochodzenia danych komponentów. Tak, jak najczęściej spotykamy się z częściami Shimano lub Sram, tak w modelach elektrycznych możemy w większości przypadków spodziewać się właśnie wymienienia jednej z tych dwóch marek.

Napędy elektryczne marki Yamaha na naszym rynku najczęściej spotkamy w rowerach firmy Haibike. Producent ten zajmuje się tworzeniem wyłącznie sportowych jednośladów, z silnikiem elektrycznym oraz z klasycznym napędem. Haibike to specjalistyczny odłam Winora Group, od wielu lat znanej pasjonatom dwóch kółek i cenionej na całym świecie.

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej modelom marki Haibike wyposażonym w napęd Yamaha. Tekst został podzielony na jednoślady crossowe, trekkingowe oraz górskie. W dwóch pierwszych kategoriach każdy z dwukołowców dostępny jest zarówno z wysoką ramą, jak i w wersji low-step, przy jednośladach górskich zaznaczyliśmy, które z nich są zaprojektowane pod względem damskich potrzeb. Jeżeli spodobał Ci się niedostępny na naszej stronie model z zestawienia - skontaktuj się z nami na info@bikesalon.pl - zamówimy go dla Ciebie.

ROWERY CROSSOWE

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 1Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 1-2

SDURO Cross 4.0

Model ten odznacza się nie tylko niską ceną - 9495 zł, ale także zastosowaniem kontrastowego, świetnego designu. Szarość w połączeniu z limonką przyciąga oko, a świetne komponenty zatrzymują nas przy nim na dłużej. SDURO Cross 4.0 został wyposażony w silnik Yamaha PW-System o mocy 250W, wspomagający użytkownika do prędkości 25 km/h. Pojemna bateria z możliwością szybkiego ładowania pozwoli na przemieszczanie się bez konieczności ciągłego sprawdzania stanu akumulatora. Rower został wzbogacony o klasyczny napęd Shimano z serii Deore M6000 zapewniający czyste przełożenia i wygodę idącą za zastosowaniem 10 biegów. O nasz komfort dba amortyzowany widelec Suntour NEX o skoku 63 mm, a o bezpieczeństwo hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro M285. SDURO Cross 4.0 to bardzo rozsądna propozycja w przystępnej cenie, naszpikowana świetnymi komponentami, które zadowolą zarówno miłośników rekreacyjnej jazdy, jak i tych, którzy planują częste i intensywne trasy.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 2Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 2-2

SDURO Cross 6.0

Propozycja z nieco wyższej półki, wyposażona w lepszej klasy komponenty, wciąż jednak wyceniona bardzo odpowiednio. W cenie 11995 zł oprócz znanego już nam napędu elektrycznego Yamaha otrzymujemy między innymi hamulce hydrauliczne Shimano Deore XT T8000 czy widelec Suntour NCX-EB-DLO z szybkozamykaczem. Zmiany względem tańszej wersji nastąpiły również w klasycznym napędzie - w modelu SDURO Cross 6.0 zamontowany został zestaw Deore XT, wyposażony w 20 przełożeń, których zmiana jest niesamowicie płynna i wygodna.

Siodełko Selle Royal Viento czy chwyty XLC Comfort z podkładką pod nadgarstek dodają komfortu podczas dłuższych wyjazdów, aluminiowa rama jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu maksymalna nośność tego jednośladu wynosi 130 kg przy wadze 21,5 kg.

ROWERY TREKKINGOWE

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 3Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 3-2

SDURO Trekking 4.0

Rowery trekkingowe marki Haibike wyróżniają się niesamowitą wytrzymałością, dowiedzioną między innymi przez parę, Garego i Rachel Corbett, którzy na jednośladach producenta ustanowili nowy rekord dystansu pokonanego na rowerze elektrycznym. SDURO Trekking 4.0 to uniwersalna konstrukcja, wyposażona we wszystko, co przydatne na długich wyjazdach - błotniki, mocny bagażnik, oświetlenie i komfortowe części. Również w tym modelu został zastosowany niezawodny silnik Yamaha PW-System o mocy 250W, czy widelec Suntour NEX. Cena, jaką musimy zapłacić za ten model wynosi 9995 zł i jest ona bardzo konkurencyjna, patrząc na zastosowane komponenty.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 4Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 4-2

SDURO Trekking 8.0

Ten oliwkowy pojazd to prawdziwa maszyna do podróży dookoła świata, przygotowana na każde warunki. Zabezpieczony autorską płytą Skid-Plate silnik Yamaha PW-SE System połączony został z intuicyjnym wyświetlaczem LCD na którym możemy wybrać jedną z aż 13 funkcji, a także z baterią o pojemności niemalże 14 Ah. Model SDURO Trekking 8.0 za cenę 14995 złotych oferuje nam 20-biegowy napęd Shimano Deore XT oraz hydrauliczne hamulce tarczowe z tej samej serii. Opony Schwalbe Marathon Mondial zapewniają świetną przyczepność zarówno na drogach utwardzonych, jak i żwirowych. Na wyposażeniu znajdziemy również powietrzny widelec Suntour NCX DLO o skoku 63 mm, siodełko Selle Royal Viento czy uchwyty XLC Comfort.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 5Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike 5-2

SDURO Trekking S 8.0

Powyższy model na pierwszy rzut oka może niewiele różnić się od poprzednika - nazwa wzbogacona o literkę „S” to jednak duża zmiana pod względem prędkości. W modelu SDURO Trekking S 8.0 zastosowany został silnik Yamaha PW-System o mocy aż 500W, pozwalający nam rozpędzić się aż do 45 km/h! Komponenty roweru zostały oczywiście odpowiednio do osiąganej prędkości wzmocnione, by wciąż poruszać się bezpiecznie i bezawaryjnie.

Mimo większych możliwości jednośladu, jego cena wciąż jest bardzo rozsądna i wynosi 14495 zł. Otrzymujemy za nią, poza powyższymi, między innymi widelec Suntour MT E45 ze stalową sprężyną, napęd Shimano Deore XT, czy hydrauliczne hamulce Magura MT4. Pełne wyposażenie roweru czyni go wspaniałym kompanem każdej wyprawy, rwącym się do poznawania nowych terenów i szybkiego, bezpiecznego przemieszania się po stałych trasach.

ROWERY GÓRSKIE

Haibike w swojej ofercie posiada tak wiele ciekawych rowerów górskich wyposażonych w napęd elektryczny, że zdecydowaliśmy się podzielić je na dwie kategorie - w jednej z nich znalazły się rowery z pełną amortyzacją, w drugiej posiadające jedynie amortyzowany widelec.

ROWERY FULL SUSPENSION

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike

SDURO FullSeven 10.0

Rower na kołach w rozmiarze 27,5”, wyposażony w pełną amortyzację doskonałą dla miłośników ekstremalnej jazdy. Zastosowany w nim został silnik Yamaha PW-X System osłonięty płytą SkidPlate, która zabezpiecza go przed uszkodzeniami idącymi za jazdą po trudnych, piaszczystych terenach. Dodatkową zaletą tego modelu jest wbudowany moduł eConnect, nazywany przez producenta „czarną skrzynką dla eBike” - system pozwalający na obserwację położenia jednośladu, zapisywanie tras, czy ostrzeganie bliskich oraz służb w przypadku wypadku. Rower amortyzowany jest dzięki wysokiej jakości widelcowi oraz damperowi z oferty marki RockShox, klasyczny napęd to seria Deore XT firmy Shimano. Cena 21495 zł jest całkowicie adekwatna do zastosowanych części i klasy tego modelu.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike-2

SDURO FullNine 5.0

FullNine, jak sama nazwa wskazuje, został oparty na kołach w rozmiarze 29 cali oraz w pełni amortyzowanej, wytrzymałej, aluminiowej ramie. 5.0 w modelu wskazuje na niższą klasę komponentów, lecz także na niższą cenę - rower ten został wyceniony na zaledwie 12495 złotych! Suma ta mogłaby wskazywać na zastosowanie słabych części, lecz wciąż spotykamy tu znane i cenione marki - klasyczny napęd wyposażony w 11 biegów to Sram NX, amortyzacja składa się z widelca Suntour XCR Air o skoku 100 mm oraz dampera tej samej marki, w modelu Unair EB. Rower wspomaga użytkownika do prędkości 25 km/h, jego pojemna bateria pozwoli na przemierzenie wielu kilometrów bez konieczności ładowania. Opony Schwalbe Nobby Nic zapewniają doskonałą przyczepność, a o bezpieczeństwo zmiany prędkości dbają hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro M285.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike-3

SDURO FullLife 6.0

Pierwszy jednoślad w naszym zestawieniu przeznaczony wyłącznie dla Pań. SDURO FullLife 6.0 oparty jest na kołach 27,5 cala oraz mocnej, aluminiowej ramie z obniżonym przekrokiem. Tu również, jak w wielu poprzednich modelach, spotykamy się z silnikiem Yamaha PW-SE System o mocy 250W oraz sterowaniem przez panel LCD wyposażony w 13 funkcji. Klasyczny napęd to 20-biegowy model Deore M6000 z oferty marki Shimano, duże tarcze hamulcowe to zasługa firmy Magura. FullLife posiada widelec RochShox Recon RL o skoku 120 mm z możliwością zdalnej blokady, a także damper tej samej marki, o modelu Monarch RT, oba amortyzatory są powietrzne. Akumulator roweru pozwala na przebycie wielu kilometrów, a także bardzo szybko się ładuje, by nie było konieczności robienia dużych przerw w jeździe. Dodatkową zaletą jest cena tego biało-błękitnego pojazdu, wynosząca 14495 zł.

ROWERY HARDTAIL

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike-4

SDURO HardSeven 1.0

Model zdecydowanie najtańszy w naszym zestawieniu (8495 zł) jednak nie ustępujący ani kroku swoim pozostałym kolegom spod szyldu Haibike. SDURO HardSeven posiada wielokrotnie już spotykany w naszym artykule silnik Yamaha PW-System o mocy 250W, tym razem w połączeniu z intuicyjnym wyświetlaczem diodowym pozwalającym na wybranie mocy wspomagania i obserwację niezbędnych informacji. Amortyzacja umieszczona jedynie z przodu odbywa się za pomocą widelca Suntour XCM DS, a za zmianę biegów odpowiedzialny jest zestaw Shimano Altus M2000. Bezpieczne hamowanie dostarczone jest za sprawą marki Tektro, a komponenty bezpośrednio od Haibike czy XLC zapewniają o wysokiej jakości roweru i pozwalają na utrzymanie tak niskiej ceny.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike-5

SDURO HardNine 8.0

Tym razem pośrednia cenowo propozycja z grupy 29erów. SDURO HardNine 8.0 to rower, który za cenę 14995 złotych zapewnia nam komfortową, niezawodną jazdę. Rower został wyposażony w napęd Shimano Deore XT z 20 przełożeniami, a także widelec Suntour Raidon o skoku 100 mm z blokadą. Znajdziemy w nim również hamulce tarczowe Magura MT4 oraz niesamowicie przyczepne opony Schwalbe Nobby Nic Evo.

Wygląd tego jednośladu z pewnością przyciąga wzrok i zachwyca czystością designu. Motor Yamaha PW-X System wspiera nas do prędkości 25 km/h, jest osłonięty płytą SkidPlate zabezpieczającą go przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Bikesalon - Rowery elektryczne na podstawie Yamaha - yamaha haibike-6

SDURO HardLife 5.5

Mimo, że nazwa mogłaby nam sugerować co innego, to z tym jednośladem życie żadnej Pani nie będzie ciężkie. Rower wyróżnia się ciekawą kolorystyką, róż robiący tylko za tło i delikatny dodatek świetnie kontrastuje z szarością konstrukcji. SDURO HardLife 5.5 został wyposażony w intuicyjny wyświetlacz Yamaha LCD-X pozwalający na obserwację wielu informacji oraz wybór jednej z aż 13 funkcji. Niska cena, 12995 zł, nie stanowi o jakości tego modelu - spotkamy tu między innymi widelec RockShox Recon RL o skoku 120 mm z blokadą, czy napęd Shimano Deore XT. Ostatnia marka stworzyła również zastosowane w tej propozycji hydrauliczne hamulce tarczowe. SDURO HardLife 5.5 to świetna propozycja dla wszystkich miłośniczek odkrywania nowych terenów, które chcą to robić w sposób jeszcze wygodniejszy niż kiedykolwiek dotychczas!

Autor
Klaudyna Kraśkiewicz
Klaudyna Kraśkiewicz

Redaktor naczelny blogów SnowShop, BikeSalon i SurfShop. Urodzona z piórem w dłoni, copywriter z krwi i kości - gdy nie pisze na nasze blogi tworzy inne treści. Choć zimą lubi wyskoczyć na stok, to preferuje relaks z dobrą książką, smaczną herbatą i ciepłym kocem. Wiosną i latem chętnie wybiera się na rower pedałować po mieście lub szukać adrenaliny na leśnych ścieżkach. Wiele lat doświadczenia przy pracy nad naszymi stronami sprawiło, że Klaudyna doskonale zna każdy ze sprzedawanych u nas produktów.

Poznaj naszych specjalistów
Ocena
5.0 (głosów: 4)
Podziel się
Przeczytaj także
˄

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nagłówek

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij